Wearable Single Breast Pump MWBP-701 features 9 levels of mixing, massage, and suction modes for personalized comfort. It comes with a maximum suction power of ≤40kpa and mimics a baby’s natural feeding rhythm. Our product is safe and made from high-quality materials like ABS, PP feeding bottle, and silicone for baby-safe use. With a compact and lightweight design, the MWBP-701 is your ultimate breastfeeding companion.
| Pump Modes | 9 levels (Mixing, Massage, Sucking) |
| Suction Power | ≤40kpa (Gentle yet effective suction) |
| Portability & Design | Wearable, lightweight (290g), compact size |
| Battery | 1200mAh rechargeable lithium, Type-C charging |
| Display & Controls | LED display + touch button + one-click pause |
| Noise Level | Quiet operation for discreet use |
| Capacity | ≤150ml milk collection |
| Material | ABS, PP feeding bottle, Silicone (Safe for baby) |
| Power Requirement | DC5V-1A, 2W power consumption |
| Packaging | Includes pump, milk bowl set, manual, spare valve |
| Carton Details | 36 pcs/carton, 60×47×36CM |
| Box Dimension | 147×95×170mm |
| Product Dimension | 143×138×75mm |
| Net Weight | 16kg |
| Gross Weight | 17kg |
Wearable Single Breast Pump MWBP-701 is designed for busy moms seeking a hands-free, portable, and discreet pumping solution that offers customizable suction, gentle massage modes, and quiet operation for comfortable milk expression anytime, anywhere.
Smart LED display
Touch controls
Customizable pumping experience
Powerful yet gentle suction
Rechargeable and portable
Wearable Single Breast Pump MWBP-701 is designed for busy moms seeking a hands-free, portable, and discreet pumping solution that offers customizable suction, gentle massage modes, and quiet operation for comfortable milk expression anytime, anywhere.
Consult Our Experts