Waist massager MWM-701 offers heat therapy with adjustable temperatures ranging from 38°C to 45°C, relaxing muscles and enhancing blood circulation. Our waist massager is most advanced model offering 4 massage modes, 9 intensity levels, and 3-stage heating. It is designed to relieve back pain using a combination of TENS & EMS technology, vibration, red light therapy, and heat. This massager featuring a soft silicone body with 8 massage nodes delivers deep, targeted relief for lumbar tension. It is ideal for daily relaxation or managing chronic back discomfort, it brings professional-grade therapy into your home.
| Material | Silicone+stainless metal |
| Input | 5V |
| Duration | 80 to 120min |
| Strength level | 9 levels |
| Heating | 38 to 45 celsius |
| Massage Mode | 4 Modes |
| Color | White |
| Recharge port | Type C |
| Recharge time | 1.5h |
| Battery | 2450 mAh |
| Weight | 260 g |
Our Waist massager MWM-701 offers vibration & pulse massage, 3 vibration modes and 9 pulse strengths, which can meet your different massage needs. It provides you with a more comfortable, customized massage experience, effectively relieving lumbar discomfort. It is ideal for daily relaxation or managing chronic back discomfort, it brings professional-grade therapy into your home.
Type-C fast charging port
Long-lasting battery
Lightweight & portable
Menstrual pain relief function
Our Waist massager MWM-701 offers vibration & pulse massage, 3 vibration modes and 9 pulse strengths, which can meet your different massage needs. It provides you with a more comfortable, customized massage experience, effectively relieving lumbar discomfort. It is ideal for daily relaxation or managing chronic back discomfort, it brings professional-grade therapy into your home.
Consult Our Experts